niedziela, 7 września 2014

Męskie Granie - poradnik

Męskie Granie - Żywiec 2014

Tydzień temu miałam okazję podziwiać gwiazdy polskiej muzyki na finałowym koncercie Męskiego Grania w Żywcu, Uważam, że impreza jest świetna - polecam! Dla tych którzy chcę wziąć udział w przyszłym roku, przygotowałam krótki poradnik.

Dojazd

Warto śledzić profil Męskiego Grania na facebooku. W dniu koncetru pojawiały się tam informacje o utrudnieniach na drodze, remontach i korkach. Warto także wyjechać wcześniej, bo zawsze może się zdarzyć na drodze incydent, który zakorkuje kręte drogi prowadzące do Żywca. My właśnie utknęliśmy w Inwałdzie w kilkukilometrowym korku z powodu wypadku przed Andrychowem. Na szczęście wyjechaliśmy na tyle wcześnie, że zdążyliśmy na wszystkie koncerty, które były na naszej liście priorytetów.

Parking

Po wjeździe do Żywca należy szukać znaków kierujących na parking męskiego grania. Parking jest duży, ale dość szybko się zapełnia. Dojechaliśmy na miejsce około 17 i już staliśmy dość daleko od miejsca koncertu, Parking w tym roku był płatny 5 zł. 

Strawa i alko

Na terenie wydarzenia wydzielona jest strefa gastronomiczna, która składa się z ogródka oraz licznych budek z fast foodami. Można więc zjeść wszelkiego rodzaju burgery, frytki, zapiekanki. Znajdzie się także grill i makarony. Jeśli liczymy na to, że coś zjemy na miejscu, to radzę być wcześnie, gdy nie ma jeszcze tłumów. Potem robi się straszny ścisk, a jedzenie w takich warunkach to żadna przyjemność,
Na około sceny umieszczone są bary, w których można kupić nisko procentowe, ale bardzo dobre piwo, oczywiście z browaru sponsora całej imprezy. Alkoholu nie można wnosić za bramki oddzielające widownię pod sceną. Obszar "alko" jest wydzielony dość blisko sceny, właściwie wszystko z tej strefy widać, więc jeśli ktoś nie chce się rozstawać z ukochanym trunkiem na czas koncertów, to nie musi, 
Ciężko znaleźć coś innego do picia niż piwo. Udało nam się znaleźć tylko jedną budkę oferującą colę i inne bezalkoholowe napoje.


Strefa "alko"

Ubiór

W kwestii ubioru zaznaczę tylko tyle, że teren w okół sceny jest trawiasty. Wystarczy trochę wilgoci, maszerujący tłum ludzi i już mamy piękne błotko. Polecam zostawić w szafie szpilki, białe tenisówki i inne buty, których nam szkoda.

Muzyka

Na Męskim Graniu nie znajdziemy typowo komercyjnych wykonawców, których możemy na co dzień usłyszeć w radio. Jedynym wyjątkiem był chyba w tej edycji Dawid Podsiadło, którego "No" jest grane na okrągło. Warto przed koncertem sprawdzić kto będzie grał i zn,aleźć muzykę tych zespołów np. na Spotify. Jeśli muzyka nam się spodoba, łatwiej będzie nam wyselekcjonować, na który koncert warto iść. Ja w ten sposób odkryłam Krzysztofa Zalewskiego - fantastyczny głos i świetne utwory. Jego koncert był jednym z najlepszych jakie widziałam w Żywcu.
Jeśli w przyszłym roku na Męskim Graniu będzie Brodka, to jej koncert powinien być dla wszystkich pozycją obowiązkową. Był to zdecydowanie najlepszy koncert tego wieczoru. Brodka jest pełna energii, którą przekazuje widzom, a aranże piosenek bardzo zaskakujące. Cały koncert, po prostu niesamowity!

Koncert Krzysztofa Zalewskiego

Może również byliście w Żywcu, albo na innym koncercie Męskiego Grania? Jeśli macie jeszcze jakieś inne porady, piszcie w komentarzach. 


1 komentarz:

 1. A szép weboldal, hasznos lehet sokak számára. Bíztam ezt a linket, remélem, egyetért, köszönöm.

  Obat GERD
  Obat Herbal
  Obat Epilepsi
  Obat Herbal Lipoma
  Obat Jantung Anak Bocor

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...