czwartek, 16 lutego 2012

1% - a tak wiele znaczy

Z racji tego, że zbliża się czas rozliczeń podatkowych, chciałam Was prosić o przekazanie 1% podatku na rehabilitację Antosia Krawczyka. Jest to synek moich znajomych, który od urodzenia cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Rehabilitacja jest bardzo kosztowna, a rodzice nie są zamożni, więc każda kwota przekazana na rzecz Antka jest dla Nich wielką pomocą. Poniżej możecie przeczytać apel rodziców Antosia oraz znaleźć instrukcje jak wypełnić PIT-a. Będę Wam bardzo wdzięczna jeżeli zdecydujecie się oddać swój 1% dla Antka.
 


Antoś ma już pięć lat. Od urodzenia wymaga leczenia, intensywnej rehabilitacji, specjalistycznego sprzętu i fachowej opieki. Cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, nie potrafi sam stać ani siedzieć. Dodatkowo leczymy u niego padaczkę i refluks żołądkowo – przełykowy. Jedzenie podawane ma przez specjalną sondę do żołądka. Pomimo wielu ograniczeń fizycznych jest dzieckiem pogodnym i – jak twierdzą pedagodzy specjalni – inteligentnym.

Dzięki Waszej pomocy mogliśmy już kupić dla niego specjalny wózek oraz stelaż samochodowy przystosowany do przewozu niepełnosprawnego dziecka, a także świetny pionizator aby nasz synek mógł samodzielnie stać. Pomagacie nam także w pokrywaniu kosztów rehabilitacji, dojazdów, leków i wszelkich potrzebnych mu sprzętów, których zakup przekracza nasze możliwości finansowe. Serdecznie za to dziękujemy.

Chociaż Antoś ma duże problemy zdrowotne i jest opóźniony w rozwoju fizycznym wiele rozumie. Bardzo kochamy naszego synka i pragniemy zapewnić mu takie warunki, aby rozwijał się najlepiej jak potrafi. Marzymy, żeby nauczył się z nami w jakiś sposób komunikować.

Zwracamy się z serdeczną prośbą o pomoc w sfinansowaniu naszemu synkowi leczenia, turnusów rehabilitacyjnych oraz potrzebnego sprzętu specjalistycznego. Każdą pomoc przyjmiemy z wdzięcznością.

JAK WYPEŁNIĆ PIT, BY PRZEKAZAĆ 1% PODATKU ANTOSIOWI

Podatnik, który chce podzielić się 1% swojego podatku z organizacją pożytku publicznego musi jedynie w składanym przez siebie zeznaniu podatkowym (PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38) podać wysokość wnioskowanej wpłaty, która nie może przekroczyć kwoty odpowiadającej 1% podatku należnego, oraz dane pozwalające na właściwe zidentyfikowanie organizacji pożytku publicznego, tj. jej numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego. W tym przypadku:

 Krajowy Rejestr Sądowy (KRS) 0000037904.

W rubryce CEL SZCZEGÓŁOWY wpisujemy: Krawczyk Antoni nr 5352, darowizna 1%
- w następujących pozycjach:   poz. 127 -PIT-28,   poz. 303 - PIT-36, poz. 106 – PIT-36L,  poz. 124 - PIT-37, poz.59 – PIT-38

JAK DOKONAĆ BEZPOŚREDNIEJ WPŁATY NA KONTO ANTOSIA

Indywidualne wpłaty dla Antosia są gromadzone na koncie Fundacji. Ofiarodawca, który chciałby wesprzeć chłopca powinien na przekazie bankowym zamieścić dane:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa 
nr konta: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
z dopiskiem:  5352 Antoni Krawczyk – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA POMOC WSZYSTKIM OFIARODAWCOM, A SZCZEGÓLNIE TYM, KTÓRZY PAMIĘTAJĄ O ANTOSIU KAŻDEGO ROKU

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...