poniedziałek, 20 lutego 2012

Moje mineralne zbiory - podkładyW dzisiejszym poście chciałam podzielić się z Wami moim małym zbiorem podkładów mineralnych. Posiadam zarówno kilka pełnowymiarowych opakowań jak i próbek. Wszystkie podkłady są firmy Everday Minerals, gdyż tak jak pisałam we wcześniejszym poście, podkłady tej firmy bardzo mi odpowiadają. Wrzucam dzisiaj swatche oraz kilka informacji na temat samych podkładów.

Dla niezorientowanych w temacie, Everyday Minerals posiada każdy dcień podkładu dostępny w czterech formułach (informacje pochodzą ze strony http://kosmetyki-mineralne.com):
  • Intensive (intensywnie kryjące, aktualnie już niedostępna) -  ekstra krycie, kontrolują miejsca przetłuszczające się  bez przesuszenia skóry, nadają się do skóry tłustej i normalne
  • IT (nowa formuła podkładów intensywnie kryjących) -  idealnie matowe, zapewniają ekstra krycie. Przeznaczone do skóry normalnej i skłonnej do przetłuszczania się
  • Matte (matowe)-   jedwabiście gładkie, zapewniają matowe wykończenie, dla wszytskich rodzajów cery.
  • Semi-matte (pół-matowe) -  delikatny blask, satynowe wykończenie, dla wszytskich rodzajów cery.
  • Original Glo (rozświetlające) -  dają efekt świeżego promiennego wyglądu, bez płaskiego matu, są idealne dla skóry normalnej i suchej
Ja na co dzień używam formuły intensive (IT jeszcze nie próbowałam), bo daje najlepsze krycie. Posiadam jednak jeden z podkładów w formule Original Glo i używam go gdy moja cera jest w lepszym stanie. Czasami nakładam go odrobinę na podkład w formule intensive, lub mieszam dwie formuły, aby uzyskać ładny efekt rozświetlonej twarzy.

Podkłady matowe, pół-matowe i rozświetlające polecam dziewczynom, które nie mają problemów z niespodziankami. Pudry te ładnie wyrównują koloryt i wygładzają cerę.

Jeżeli chodzi o kolory, to ja na co dzień używam Light neutral, który idealnie stapia się z moją nieopaloną twarzą. Wiosną, gdy cera powoli przestaje być taka blada, stosuję Light medium. Jeżeli wyjeżdżam  gdzieś na wakacje do ciepłych krajów, to zabieram ze sobą dwa podkłady Light medium i Medium beige. Ten drugi zaczynam stosować, gdy twarz jest ładnie opalona. Można go też używać jako pudru brązującego.

Z kolorów, które tutaj prezentuję, nie polecałabym Light olive i Sandy medium, gdyż są one utrzymane w tonacji żółto-pomarańczowej. Moim zdaniem nie nadają się do naszych Polskich twarzyczek, chociaż oczywiście jest to sprawa bardzo indywidualna.

A Wy jakich odcieni podkładów mineralnych używacie? Ciekawa jestem również kolorów z innych firm.

Podkłady - światło dzienne, zdjęcie robione w słońcu

Podkłady - światło dzienne, zdjęcie robione w cieniu

2 komentarze:

  1. Mam próbki EDM i niestety moja sucha skóra się z nimi nie polubiła :( Zobaczę jak będzie z Lucy Minerals.

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...